Sport.pl

Aktualności

PFC zdobywa kolejne punkty w Premier C.

• autor: mbn, 2014-12-11 23:02

Pierwszy zimowy transfer na wyspach dziełem PFC White Eagles. Marsz w górę tabeli trwa. Prawdopodobnie "przezimujemy" na czwartej pozycji w Premier C.

Pod koniec roku znakomicie prezentuje się Nasz zespół w lidze. Czwarte z rzedu zwycięstwo i na dodatek kolejny mecz "na zero z tyłu".

PFC White Eagles vs Finglas Celtic 3:0 (1:0)

Bramki: Balik-Nowak, Zabłocki, Korzan.

Strawa

Jachymczak (85' M.Golost) , Jurasz, Strzelec, Jasitczak

Balik-Nowak

Garboliński (85'Piech), Korzan, Paszkiewicz, Skomorowski

Zabłocki

Mimo ciągłych problemów kadrowych "udało" się kolejny raz zdobyć komplet punktów. Stwierdzenie "udało się" tym razem traktujemy z przymróżeniem oka gdyż to Nasz zespół dominował na boisku przez pełne 90 minut. Gdyby zawodnicy orłów zachowali wiecej zimnej krwi pod bramka gości wynik mogłby być jeszcze wyższy. Pierwsza bramka padła w 25 minucie kiedy to akcję Paszkiewicza wykończył Balik-Nowak. Na drugie trafienie musieliśmy czekać do 60 minuty kiedy to Korzan posłał prostopadłą piłkę do Zabłockiego a ten podwyższył prowadzenie. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Korzana który w 75' minucie wykorzystał podanie Zabłockiego i ustalił wynik zawodów na 3:0.

W tygodniu poprzedzającym mecz z Finglas Celtic dużo "papierkowej roboty" miał Prezes Naszego klubu Robert Jachymczak. Wszystko związane z transferem Wojtka Korzana. Na całe szczeście wszystko udało się na czas załatwić i Wojtek Korzan mogł zadebiutować w barwach PFC.

Skoro już jesteśmy przy debiutach warto wspomnieć o nowych bramkarzu PFC Patryku Strawie który ma rozegrane dwa mecze i...zero wpuszczonych goli. Oby ta dobra passa trwała jak najdłużej.

Kolejną dobrą wiadomością było pojawienie się w składzie Pawła Zabłockiego. Zawodnik ten od jakiegoś czasu zmagał się z kontuzją. Powrót na boisko okrasił bramką i asystą.

Lp. Nazwa drużyny M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
1. plus 7 18 6 0 1 14 - 4 +10
2. minus 7 15 5 0 2 21 - 7 +14
3. plus 7 13 4 1 2 7 - 4 +3
4. plus 6 12 4 0 2 17 - 15 +2
5. minus 8 12 4 0 4 22 - 21 +1
6. plus 4 9 3 0 1 17 - 10 +7
7. minus 5 7 2 1 2 2 - 3 -1
8. minus 7 6 2 0 5 9 - 19 -10
9. minus 5 0 0 0 5 2 - 12 -10
10. bz 6 0 0 0 6 4 - 20 -16